steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation. 1 1 ²x+3-2x = 4+²x+5 4 If necessary: Combine Terms Apply properties: Add Multiply To start over: Subtract Reset Divide​
Amara and Nikhil walk home from school together every day. Amara's walk is 5/8 of a mile. Nikhil's walk is 1 1/2 miles. How many times as far as Amara did Nikhi
any g,,,irl can be my bestie forever​
Amara and Nikhil walk home from school together every day. Amara's walk is 5/8 of a mile. Nikhil's walk is 1 1/2 miles. How many times as far as Amara did Nikhi
25. Smoke and fog together give rise to: global warming smog ozone depletion acid rain
Differentiate between the points of parity to the points of difference based on the given scenarios. Points of parity I Points of difference A national college
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
How do you drown a blonde?
Instructions: Your friend Jo just texted you saying she’s planning to meet some guy she met online. You know this is a really dangerous idea. Write a convincing
85 POINTS!!!!!! Describe the graph of y = -|x + 4| - 5. 9(For 85 points it should at least be a sentence or two)