laurasilio laurasilio
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

This is math please help

This is math please help class=

Respuesta :

ropafadzonyadome
ropafadzonyadome ropafadzonyadome
  • 01-09-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

june 3=$83+$30=$113

june 6=$113-$10.75=$102.25

june 8=$102.25-$13.50+$36.83=$51.92

june 14=$51.92+$20=$71.92

june 17=$71.92-$11.27=$60.65

june 22=$60.65-$82.65= -$22

jume 25= -$22+$30=$8

Answer Link

Otras preguntas

Write a 500-word definition essay of contemporary art.
Which would be most reliable source for information about the toxity of an industrial chemical
The motivation for Annie to play with marbles is: A. Annie's desire to rebel against gender norms B. Annie's desire to rebel against her mother C. Annie's desi
How did lincoln's plan for reconstruction differ from the wade davis bill?
What was the major concern of the neoconservatives? A) traditional values B) Strong national defense C)anti communism D) economic growth
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42 what is the unit price? Round to the nearest cent
When creating a stock, after all the ingredients are in the pot, you should reduce the liquid by .
One of President F. W. de Klerk’s most important actions was _____. a)Protesting economic sanctions B) releasing Nelson Mandela from prison C) Punishing
Which place do you think you would most like to live in: a rural area, a suburb, or a city? Why do you think you would choose this area? Provide at least 1 full
What did the prince do whenever he found a girl who might be cinderella