elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

which of the following words is NOT a form of the verb "to be " ? A Was b is C Were D will
A ball of 12 kg is attached to a string of 0.8 meter spun at 4 m/s. What is the centripetal force?
6th Grade Math ProblemPlease Help Me Solve.(Also Explain Please)THANK YOU SO MUCH!ALSO WORTH POINTS!=)
list out any 10 examples of movement which are taking place in very high speed?answer me correctly and give 10 examples if you do it I will mark you as brainlis
f(x) = x^3-15x^2+41x-15
0.5= x djdododododododdodod
How could binding arbitration settle or prevent a sit-down strike?
The title of the poem is "Power" What does the word of the title suggest to you? What denotations are presented? What connotations or associations does the wor
What is the length of BC, given that figure ABCD is a rectangle?PLZ Help​
How many times did he swim across the river?