chloelove2
chloelove2
02-09-2020
Mathematics
contestada
someone please help me
Respuesta :
HoodFavvZ
HoodFavvZ
02-09-2020
Say you’re using the top tip of the house (5,6). This form is (x,y) you must transform it to (y,-x) which is (6,-5). It just means put y first and the opposite of x second.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
A pet sitter charges $84 for eight hours of work. At this rate, how much does the pet sitter charge for seven hours of work?
2. If you have given the chance to choose 1 economic system, what would you choose? Why?
l need the answer ASAP. the sum of interior angles of a regular polygon is 1800°.Find the size of each exterior angle
Examination of the contents of the abdomen using an endoscope: a) Colonoscopy b) Gastroscopy c) Laparoscopy d) Endoscopy
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
storyline experience in going to school.
If your essay only refers to one text (story or poem), and you list the name of the story or poem in your introduction, you DO NOT need to include the author's
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Tony sells biscuits at school for R15 per packet. He rents a small store at school for R200 per week and buys biscuits in bulk at a cost of R5 per packet. • He
Maria is asked to create and tell a story about how a lost dog was able to find its home. She talks and talks about the dog, and about its home, but is never ab