demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

please help meeeeeeeeeee fffff
A glass vase factory recently produced 4 vases that were chipped and 16 vases that were not. Considering this data, how many of the next 10 vases would you exp
What does Mr.Mouse tell Jill to do at the end of the episode? A. Talk loudly B. Hide C. Call for Jack D. Run away
Question 1 Refer to the Newsela article "The Relationship between Hunger and War." Part A What is the relationship between conflict and famine? All historical f
Qué es lo primero que piensas cuando oyes el sonido de las campanas?
Write at least one creative paragraph describing the desert image attached. You must consider vocabulary, punctuation and literary devices e.g. simile, personif
Tyler brother works in a shoe store and the store brought a pair of shoes for $50 and sold it for $80 what percentage was the markup?
Janice Davis, a marketing representative for a U.S. firm, was looking forward to her assignment in Japan because she had visited the country on one occasion. Ho
Jia is considering whether to go out to dinner at a restaurant with her friend. The meal is expected to cost $40, Jia typically leaves a 20% tip, and an Uber wi
Which poster was created to motivate Americans to grow victory gardens. (THE ANSWER IS ON THE IMAGE)