animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Intr o clasa sunt 36 de elevi arata ca cel putin 6 dintre acestia sunt nascuti in aceasi zi a saptamanii
How many glasses of lemonade are made with 4 lemons? How many glasses of lemonade are made per lemon? Click or tap the correct number from each drop-down menu
A 5 kg block is pushed against a vertical wall by applying a horizontal force of 80 N. The coefficient of static friction between the block and the wall is 0.4.
And it's important to mention measuring the specific heat for a certain object is done by using the calorimetry as a water container that is thermally insulated
Write a diary entry on Dungeswari hills of bihar words limit (100to120words)​
Which statement is correct? A. The opposite of the opposite of 2 is 2. B. The opposite of the opposite of 3 is . C. The opposite of the opposite of 1 is −
write a diary entry on Rajgir hills of bihar​
Test plans require input from both end users and information systems specialists. a. trueb. false
How is the main hydraulic system reservoir pressurized?
A cylindrical container with an open top is to have a volume of 64pi cubic inches. What is the minimum surface area of the container?