ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

What steps should be followed in order to solve the inequality statement? -3t + 7 ≥ 9 A. add 7, multiply by -3, and keep the inequality symbol B. subtract 7, di
Line m passes through points (8,9) and (4,4). Line n is perpendicular to m. What is the slope of line n?
HELPP PLEASE!!! (Look at photo)
PLEASE HELP I FORGOT ABOUT THESE MEANINGS​
Which conflict is character vs. society? a boy vs. a world traveler a girl vs. her feelings about some local scientists a man vs. the new policies adopted by hi
Choose the correct translation of the following time. 9:50 a Son las nueve menos diez. b Son las diez menos diez. c Son las nueve y diez. d Son las diez y diez.
Find the greatest common factor. Show work!
Answer the question quick
Use the information in these simple sentences to craft grammatically correct compound and complex sentences. There is water on the planet Earth. The oceans acc
A coach divided 13 liters of water into water bottles so that each bottle contained 0.65 liter of water how many water bottles are there