thornburgbryce123 thornburgbryce123
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

$20.80 → rounds to $

Respuesta :

amirelhefnawy2368
amirelhefnawy2368 amirelhefnawy2368
  • 02-10-2020

Answer:

$21.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

$20.80 rounds off to $21

Answer Link

Otras preguntas

Help and show steps for 2 and 4 :)
Which line from the text best contributes to the conflict in the story? Pomegranate seeds They leaped out of the bottomless hole, chariot and all; and there the
two of the solutions for the equation 2x + 3y = 12 are (9
What changes in the 1970s and 1980s made cars more energy efficient?
36 is the product of m and 2 I need to write this as an algebraic equation. Please help.
Sam goes to the market to buy hamburger for a cookout. He buys 3 3/4 pounds of hamburger. How many 1/4 pound patties can he make?
They question why equals 9X represents the total cost y for X movie tickets.
How do fairy tales affect the development of children? How do they accomplish this?
Need help Asap !!!!!!!!!!!!!!!
1. A recipe for waffles calls for 2 cups of flour and 3 teaspoons of baking powder. Jason uses 4 cups of flour. How much baking powder should he use? 5 teaspo