amariharris355 amariharris355
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the answer ?

What is the answer class=

Respuesta :

answersplease3210
answersplease3210 answersplease3210
  • 05-10-2020

Answer:

D-C =-10

Step-by-step explanation:

you apply "0" for y and then you answer both equations

C= 4

D= -6

Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of customer in marketing?
In Figure 1, ABCD is a rectangle with AB = 12 cm and BC= 7 cm. AK= BL= CM= DN = x cm. If the area of KLMN is 54 cm², find x.
Fatimah spent 1/4 of her money on 8 cookies and 2 muffins. A muffin cost three times as much as a cookie. She bought some more cookies with 2/7 of her remaining
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
You charge each customer $2.00 for a cup of lemonade and determine that your costs for supplies is $48.52. How much money will you be able to donate to the anim
Write happy birthday letter to a femal friend
Amina mixed the following substances in two different glasses P and Q of the same size. P - 1 tablespoon of powdered sugar + 1 glass of water Q - 1 tablespoon
when we got up it __ (rain). supply the correct from the verb​
In the adjoining figure, prove A + B + C + D + E = 180° ​
algebra 2x add 7 - 0x add 3