khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Complete the equations with powers of 10.
Where in Africa could you find a valley glacier?
a person has a mass of 63.4kg what is the weight in pounds
The figure above shows 4forces 3N, 10N, 3√3N, and 6N acting on a particle P. The resultant of the four forces is.​
Find the total surface area of this cone leave your answer in terms of pi. 12in 15in
Please answer correctly and no links​, I can mark brainlist
Name three advances in technology
At the grocery store a Sprite costs $0.85, a 6 pack of Sprite is $4.08, and a 12 pack of Sprite is $8.52. Which is the better buy.
What is the measure of angle x in the figure shown?
Help please it’s confusing to me