OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Square root of -121 and simplify it please and show me steps
If an element has more than one ionic charge, how is that piece of information represented in a chemical name?
How do you do this solve 5/2y=10 for y explain
What are the electrons is the outer shell of an atom called? What charge will elements in Group 2 form when they are involved in an ionic bond?
mason is growing tomatoes in his garden this year. every 1.5 ft of stalk yields about 3.4 lbs of tomatoes. he has four plants with a combined stalk lenghth of 1
How do you change Newtons into kilograms
jan has $37.50. tickets to concert cost $5.25 each. how many tickets can she buy
y=-3x - 4 y= 2x + 1
Which part of speech is the underlined word in the sentence? The underlined word is FROM I'll bring you the extra chair from the office. A. adjective B. verb
what should an operator do when attempting to re-board a personal watercraft (PWC)?