bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The net force acting on a 50 kg crate is 0 N. What is the crate's acceleration
does a solution have to involve a liquid? explain.
names is often given to the journey of africans who were brought to the americas as slaves?
why a flat surface of a rectangular prism called faces?
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
which is longer 635 millimeters or 535 centimeters ?
The skeletal system does all of the following EXCEPT (A) support. (B) transport. (C) protect. (D) digest. (E) store.
Mrs.Savin receives a weekly base salary of $500,plus a commission of $1200 on each car that she sells. Write a function rule relating her total weekly pay p to
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
how do you model the square root of 16