Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four bottles of juice cost $68.40. What would be the cost of one bottle of juice?

A. $17.10
B. $18.30
C. $34.20
D. $71.14

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-10-2020

Answer:

17.10

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of bottles

68.40/4

17.10

Answer Link

Otras preguntas

Silica (quartz) is a mineral whereas sandstone is a rock. Why?​
Think about the process of analyzing how participation in World War I changed the cult international political policies of the United States. How did this proce
Given circle U with diameter ST and radius UQ.QR is tangent to U at Q. If QS = 24 and ST 30, solve for QT. Round your answer to the nearest tenth if necessary.
Pls somone help me plssssss
1. Which equation is true? A 1.21 = 1.1 B 6 = 36 C 13.6 = 0.6 D 100 = 50
Name a fraction that is equivalent to three twelfths and also has a denominator that is less than 12. Explain how you found your answer. Please.
5 3 2 1 e 11 12 13 14 15 16 17 21 22 in ult, san 20. PART B: Which phrase from paragraph 5 helps the reader understand the meaning of "established"? e adults s
Giving 50 Points for this!!
How has the United States acted to address water pollution?
what is black holes ?​