willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Simplify Radicals What is the difference of 25√7 - 2√63
Vlad spent 20 minutes on his history homework and then completely solved x math problems that each took 2 minutes to complete
A. 90 B. 105 C. 225 D. 315
Which is a a characteristic of a strong acid ?
Help me pleassssssssse
Which is a a characteristic of a strong acid ?
Which type of peripheral is a keyboard?
Celia and Jake bought 4 pizzas that cost $7 each and bread sticks that cost $3 they spilt the cost between them. Which equations could be used to find how much
What is the solution to sqrt 17-x=x+3? Show your work.
What are the subgenres of drama? There are multiple answers, so select all that apply please? I'm kinda lost romance epic musical tragicomedy history