pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

which function is the inverse of f(x)=x^2-25
why did the supreme Court take jurisdiction of Brown v. Board of Education
Analyze how literary elements are developed to create suspense in gothic horror stories.
Understanding an author's culture helps a reader: A understand the meaning of a character's Behavior. B detailed ethical and unfamiliar words in the text. C int
Help! I will give brainliest, amazing rating, and thanks for answer!
which organelle is responsible for breaking down the cells that once made up the tail of the tadpole?
How much heat is absorbed to change 13.8 grams of H2O from a solid to a liquid at zero degrees Celsius? ΔHfusion = 6.03 kJ/mol ΔHvaporization = 40.65 kJ/mol
20-13-8=15 simplifying expressions
what did shakespeareans comedies and tragedies share
who was our first president