Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

-5(-3)(-3) Find the product.

​

Respuesta :

Jslay07
Jslay07 Jslay07
  • 03-11-2020

Answer:-24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help and explain how you got the answer!
A package of 16 individual bags of Takis cost $12.80. If each bag contains 12 ounces, what is the unit cost per ounce?
Find the equation of a line, in slope-intercept form (y = mx + b) that passes through the point (9,3) and has a slope of 2.​
For a cell to be considered living it must have which characteristics
What are the coefficients for H2O, C6H12O6, O2
Shirley was unsure about what career to go into. Her high school counselor suggested a personal assessment to point out Shirley’s interests. The assessment reve
Select the correct answer. Which field of veterinary medicine focuses on the well-being of captive wild animals? companion animal private practice zoo medicine
Write an expression that computes the average of the values 12 and 40.
Given this equation for converting temperature from Celsius (c) to Fahrenheit (f): f = (9/5)c + 32 What is f when c is 30?
2 3/10 x 3 1/3 2 2/5 x -4 3/4