dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Many of the serious problems that plagued the government under the Articles of Confederation developed because of the limited power of the central government. T
5. Which quantities must be conserved in all chemical reactions?
whats the name given to the group of department heads first organized by washington to advise the president A: presidential advisory group B: cabinet C: booksh
why did Tallahassee become the capital of the Florida territory.
Which poet, who seems be using iambic pentameter, bends the meter most? A. Emma Lazarus B. Emily Dickinson C. John Donne D. Gerard Manley Hopkins
Gay-Lussac's law states: A. The volume of a gas varies inversely with pressure. B. The volume of a gas varies directly with pressure. C. The temperature of a ga
How is the Rosetta Stone key to modern-day understanding of ancient Egypt?
Nuclear power plants produce _______. a. radioactive waste that must be stored properly b. no waste c. radioactive waste that can be released into local wate
Which definition best describes the Great Game?
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? The instructor gave Dylan and __________ some good pointers.