Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

a + 13c and b + 13c, where c is the population of the third state
Which is the​ fastest-growing digital marketing​ platform? a. social media marketing b. social marketing c. sustainable marketing d. ​not-for-profit marketing e
What is a positively charged ion called?
Research and find one major primary document from the Civil War. Either copy and paste into a document from the internet, or scan or photocopy it if you are usi
if mitochondria were removed from a cell, what would the cells be incapable of doing A. reproducing B. making energy c. destroying its self
If you read your horoscope in the morning newspaper and feel strongly that it is a personal message about how to conduct your day, you may be experiencing the:
A 7-foot ladder is leaned against a building in such a way that the bottom of the ladder is 4 feet from the base of the wall. Find the angle formed between the
what is a general statement for alice in wonderland book??
What percentage of the 27.3 million businesses in the united states are small companies with less than 500​ employees?
In​ today's global​ environment, everything and everyone are digitally connected to everything and everyone else. the term used to describe this is​ __________.