jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

"________________ measures blood flow to brain areas in the active brain."
Pancreatic cancer may be diagnosed early if obstruction of bile or pancreatic secretions develops when the tumor is located:
Please look at the questions below:
What is material that will sink in Liquid water @ 4c A. Aluminum B. Corn oil C. Ice D gasoline
What do you call someone that doesn't eat red meat?
Ocean currents in the Southern Hemisphere curve in which direction? its not clockwise left right north south
As the Arab empire declined, why did Islam continue to spread?
all elements in the halogen group have?
URGENT! Answer fast please!Choose the answer. Which contains an underlinded independent clause? A. "Norman now has a job" at the high school, though he is hopin
What is one effect of the battles fought on the western frontier during the American Revolution?