jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which point of view uses a narrator that could be nicknamed a "know it all"?
true or false viroids are tiny plant viruses?
What is the process of the brain integration ?
bill clinton became the second president in us history to be...?
How did the Marshall Plan shape the Supreme Court?
what is the theme in theseus and the minotaur ?
Compared to other minerals, a mineral that is ranked higher on the Moh’s scale will be: a. harder b. more dense c. shinier d. more reactive
How are evaporation and sublimation similar?
Why were Native Americans more likely to die from the diseases the European settlers brought to America than the settlers themselves?
Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y = sec x, (π/6, 2√3/3)