rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The table shows a linear function. Which equation represents the function? f(x)=−2x+4 f(x)=2x+12 f(x)=−12x+4 f(x)=4x−2 x f(x) 4 2 0 4 −4 6
In the x-y plane, the point (3,1) lies on the graph of the function g. If g(x) = a - 2 x^2, where a is a constant, what is the value of a ?
Find the measure of ∠D∠D.
What definition of hero does Tolkien establish through the actions, words, and thoughts of Bilbo Baggins? ( the Hobbit)
We read the word de55ert as 'dessert' rather easily, even though it is grossly misspelled with the number '5' in place of the letter 's' twice. this influence o
Geometry math question
what is the product of (3a+2)(4a^2-2a+9)
Suppose 180 geology students measure the mass of an ore sample. due to human error and limitations in the reliability of the​ balance, not all the readings are
What is the angle of rotation of the image? A. 60° B. 90° C. 120° D. 180°
Context clues should always replace use of the dictionary