kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

Did louis xiv truly bring order out of chaos?
"what is the speed of 70.0 miles per hour in kilometers"
What would happen to glucose homeostasis of the pancreas could no longer produce glucagon?
how have the leaders responded to rapid loss of coastal wetlands
help please I don't know how to do this
Trey has a right below the knee amputation. he reaches to scratch his right foot which is no longer there. trey is experiencing:
Washing your hands is the best way to prevent against diseases that are spread
How many ways can you add 3 non-negative integers so the sum is less than 10?
please help immediately
Find the sum of the first 12 terms of the sequence. Show all work for full credit. 1, -4, -9, -14, . . . WILL MARK BRAINLIEST + 10 POINTS!!!