ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean to call someone a “Benedict Arnold”?
Mark each statement if it was a factor in the decline of Sumer. A. Nomads invaded Sumerian city-states. B. Salinization of the soil occurred. C. The cultivated
How did Japan's relationship to the larger world change during its modernization process?
Evaluate each expression. 1. 56/b for b=7 2. v+16 for v=9 3.2(4e) for e=5
i need help with physical , if you push on a wall with a force of 200 N, with that force does the wall push back ?
A magnet is an object that can exert force on another material?
Lily buys a sweater that is on sale for $42, which is 75% of the original price of the sweater. What was the original price of the sweater? A) $168 B) $31 C)
Joe earns $160 per week at a local market. He makes a payment of $12 per week for a new bike. He spends $75 each week on food an entertainment. Joe deposits the
Why are embryonic stem cells useful than other stem cell
(link to the maths question) can anyone help?