Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Bacteria cells are classified as prokaryotic while fish cells are classified as eukaryotic. Which of the following best describes the difference between these t
Kate ate 1/4 of her orange. Ben ate 2/4 of his banana. Did Kate and Ben eat 1/4 + 2/4 = 3/4 of their fruit? Explain
Write a number in the blank that will make the number sentence true 3x blank greater than or equal to one or less than
13. If a triangle has a height of 14 inches and a base of 9 inches, what is its area?
Other planets have a lithosphere, but Earth's is unique because it has a special type of debris called _____. soil rock sand
Which countries had no imperialistic (empire-building) motives for entering World War II? United States Great Britain Russia Germany
How many significant figures are in the measurement 603.040 g? A. 3 B. 4 C. 5 D. 6
which of these is true about the roman road system agustus had all roman roads paved with marble improving the roads helped the roman empire grow the road syste
What is mental math?
what is the greatest common factor of 18 and 30