rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Pleas help I don't understand
How many hydrogen atoms are there in 2 molecules of PH3?
What two countries does the Khyber Pass connect? A. Pakistan and Afghanistan B. Sri Lanka and India C. Bangladesh and Nepal D. Bhutan and China
1.Let n be the decimal form of a rational number a/b, where a and b are nonzero integers. a. If n is a terminating decimal, what can be said about the factor
Why is the negative confession called the negative confession?
What causes the increased salinity of lagoon water? The shallow depths increases the rate of evaporation The water passes through the barrier picking up large a
Help. Please also show how you got it thanks!
what means the phrase "in praise of love"?
What words best describe the structure of phospholipids in the cell membrane? A. loosely-held in layers that vary greatly from cell to cell B. dynamic and loose
What two universities did Barack Obama graduate from? Select all that apply. Harvard Law School Occidental College University of Hawaii Columbia University