caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

on Monday the school cafeteria made a collection of $99.55 from paid lunch. The next day 40 students ate at the cafeteria. if the collection of lunch money on M
who was the director of the south korean "burn the stage" bangtanboys movie (bts)
Artists from the Hudson River School painted ___. houses portraits walls landscapes still lives
John wrote 1/5 of a paper in 1/4 of an hour how long did it take him to write an entire paper?\
Which two countries were involved in the Chesapeake-Leopard affair? A. France and Great Britain B. France and the United States C. the United States and Gre
Read these two sentences from "The Lady, or the Tiger.” 1. How her soul had burned in agony when she had seen him rush to meet that woman. . . 2. And yet, that
Which of the following groups stoned against Andrew Jackson on the removal of native Americans
A water balloon is 5 feet above the ground when Sally launches it into the air. Use the quadratic equation 0 = -t2 + 4t + 5 to find how much time, t, it takes f
a lesson before dying book - Grant's and Jefferson's conflicts are similar because both men __________. grapple with difficult problems of heart and mind wish
What belief do Deists hold about the universe? A. God had created a chaotic universe that could only be understood through gospel. B. God had created a mechanis