ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Whats closest to 5/6? 0,1/2? Or 1 Please explain why :) thanks
which ocean contains many icebergs
How is sun related to nuclear, electromagnetic, and heat energy?
why did the air with ice with ice move down?
Who was Pericles? A. a Greek speaker whose fame eventually spread far and wide B. the leader who developed the strategies leading to Greek naval success C. the
why would upton Sinclair be considered a muckraker?
You have 44 text messages in your inbox. Your inbox is 88% full. How many messages can your cell phone hold?
10/18=c/4.5 what is c
-5g+2.3= -18.8 im in seventh grade and can't figure out this equation... ughhh
How are the basic beliefs of your faith similar to the other monotheistic faiths? for islam, christianity and judaism