srodgers31 srodgers31
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Nick is buying juice for himself and 5 friends. Each bottle of juice costs $1.25. How much do 6 bottles of juice cost? Complete the table to find the cost of 6 bottles of juice.

Respuesta :

arbarrett47
arbarrett47 arbarrett47
  • 02-12-2020

Answer:

$7.5 for six boxes of juice

Step-by-step explanation:

1.25 times 6=7.5

Answer Link

Otras preguntas

factor out the coefficient of the variable: 2.4n + 9.6
the product of my number and twice my number is 128. what is half my number
what do you think would have happened if the americans had lost the battle?
What happened in 1853 that showed Japan the importance of industrial power?
tony spent $60.54 and bought 3 packs of notebooks and a calculator. how much does a pack of notebooks cost if a calculator costs $45.87
what effect does observing a substances physical properties have on the substance
The layout button is located in the ____ group on the home tab?
What action word means enlist?
janelle practices basketball every afternoon in driveway.Each day,her goal is to make 4 more baskets than she made the day before. if she makes 10 baskets the f
Colin meets three wooden boards to repair his porch.The length he needs are 2.2 meters,2.82 meters,and 4.25 meters.He purchases a board that is 10 meters long a