isabellarivas7
isabellarivas7 isabellarivas7
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

plsss help me with this mathhhhh!!!!!!!

plsss help me with this mathhhhh class=
plsss help me with this mathhhhh class=

Respuesta :

kimkatie242
kimkatie242 kimkatie242
  • 02-12-2020

Answer:

5357.142857

Step-by-step explanation:

Answer Link
filmzy35mm filmzy35mm
  • 02-12-2020
Answer: 6 issues cost more they cost $2.54 per issue while 12 issues cost $2.49
6 costs 5 cents more than 12
Answer Link

Otras preguntas

ax + r = 7 for r. I tried to do this and I came up with no solution. I just want to make sure I'm correct.
Solve. 467.42 -27.83 =
Chet found a pair of sunglasses that he would like to buy. they normaly cost $43.00, but this week they are on sale for only 7/8 of the usual price.How much mon
John a supervisor at the local factory receives frequent request from workers on how to fix the machine they use.what should John do
The return on investment (roi) from education is typically the highest for: aa high school graduate ba college applicant csomeone with a 2-year (associate) degr
how many season did jennifer aniston star in friends? 9, 10, or 11
four friends purchased tickets to play. the total cost for all four tickets was $186. what was the unit price,t,per tickets? choose all answers that are correct
Eight more than 4 times a number is 12
Discovered in the 800s, and originally for fireworks, what is one of the most important inventions of the tang and song dynasties
Which migration-related problem is the sun belt experiencing?