twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Besides, what could they see but a hideous and desolate wilderness, full of wild beasts and wild men-and what multitude there might be of them they knew not...t
How did the American population shift in the 1940s and 1950s? A. many people left the city to live in the suburbs B. large numbers of poor, southern whites migr
if a figure is a square then it is a regular quadrilateral is this true or false
Ferns get oxygen from what?
Why did the federal government demonstrate its authority during the whiskey rebellion
What is a slogan for sulfur that rhymes
I REALLY NEED HELP WITH THIS CHEMESTRY PROJECT. I DO NOT UNDERSTAND ANYTHING OF THIS. CAN YOU GUYS PLZ HELP ME? Problem: You and your team work at Southern Nev
4x squared + 7x +2=0 use quadratic formula
why did the delegates maintain secrecy about their work
can someone explain what's n+1-3n=-5+n+1-2