jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

5 is a ________ of 20. multiple factor
Which best explains the cause of Hank Aaron's aches and pains
"The Church of England is too full of Roman Catholic traditions and teachings, and thus cannot possibly be purified. The only way to practice pure religion, b
a number has the digits 2, and 4 to the nearest 100. the number rounds to 200 what is the number
Why might cations be followed by Roman numerals
Blank divided by 9 equals 6
The ____ is a metric unit for mass. A : Meter B : Gram C : Liter
The major conflict that exists in ”Two Kinds” deals with Question 10 options: a) an external conflict with nature b) gender inequality c) racial inequali
Which fraction (in simplest form) is equivalent to 0.42? A.42/100 B.10/42 C.1/2 D.21/50
Sam y have ages that are consecutive odd integers. The product of their ages is 783. Which equation could be used to find Jeremy's age, j, if he is the younger