talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

16. f(x) = x^3 + 3x^2-2 and f(- 1) = 0. If g(x)=f^-1* (x) the value of g^prime (0) is ( A) - 1/3 (B) - 1/4 (C ) -3 (D) nonexistent
how did the french respond to the harlem hell fighters differently than the us military
If you have $ 50 on your debit card do you have enough money to buy a designer purse
the most common use of computers in health care is to analyze research statistics true false
A pneumatic device produces 35 psi of pressure when a force of 20 pounds is applied. What is the diameter of the cylinder?
What did the Soviet Union do immediately following the end of World War 2?
The equation of a line parallel to 2x−y+4=0 that passes through the point ( -1, 5) is ___? Write it in GENERAL FORM Will mark the brainliest.
An idiomatic expression is a group of words. that implies something negative about the subject that implies something positive about the subject with a figurati
Michelle opened a savings account for her emergency fund. She deposited $2,000 into her account, which earns 2.10% interest, compounded monthly. How much will s
Where are macronutrients located on a nutrition label?