a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

A letter complaint/ reclamation to the English Teacher
in a hostel 50 students have food enough for 32 days. how many students should be leave the hostel so that the food is enough for 14 days.​
On the way home from school, Mr. X drives the first 10 miles at 55 mi/hr, the next 20 miles at 70 mi/hr, and the last 5 miles at 35 mi/hr. How far does Mr. X li
A singular subject joined by or/nor requires a __________
I need help please I don’t understand it :(
O Why is sunrise and sunset different inauter space than on Earth?
Based on your knowledge of roots and affixes, which is the most likely definition for the word circumnavigate?​
out of 2 billion person trips, 75 percent were leisure travel. what was the number of person trips for leisure travel?
Please answer number 3
When the Modern Museum of Art separated its consumers by whether they were culture-oriented or outdoor-oriented for its new exhibit on art that used natural mat