rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

By using the following reactions, calculate the heat of formation of pentane (C5H12) gas from carbon and hydrogen gas. C (s) + O2 (g) CO2 (g), H = 395 kJ/mol H2
how does the modern study of history challenge earlier histories
A supercritical fluid will always exist in what region? a. above the critical point b. below the critical point c. below the triple point d. above the triple po
Which equation represents the line that passes through ( -8, 11) and ( 4, 7/2)?
What does sub mean in the word substructure
For f(x)= 7x+13, find f(x) when x= -3.
Which group of words is a dependent clause? a. develop a new form of communication b. whereas teaching philosophy is much easier c. having the will to survive i
Fiona is serving iced tea and lemonade at a picnic. She has only 44 cups in which to serve the drinks. If x represents the number of glasses of iced tea and y r
During the Age of Discovery, the purpose of most European explorations was to search for resources and trade routes and to a. claim territory outside of Europe.
A good way to spend a mini-vacation is to a. do as little as possible in the time you have. b. use the time to reach a plateau period. c. do as much as possible