danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Which condition will prove that line l is parallel to line m? ∠6 ≅ ∠5 ∠1 ≅ ∠6 ∠1 ≅ ∠3 ∠3 ≅ ∠5
According to the theory of plate tectonics, what drives the motion of the continents?
8th grade constitution
Read the excerpt from The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. . . . and the next moment, I had sprung to my feet and leaped back against the wall, my arms
a) will Fill in the blanks by choosing the appropriate option 5 We a) 6 ten kilometers or so when the car broke down. c) Was gone Look at the newspaper headline
the derivative of cotxlet y =cotx​
What is the theoretical yield, in grams, of potassium nitrate?
For each of the following 1.Plane Mirror 2.Concave Mirror 3.Convex Mirror 4.Thin Concave Lens 5.Thin Convex Lens Draw the 2 Ray Diagrams for each of the above w
Rewrite these sentences using apostrophe: ( make any necessary changes ) • Nisha stayed at the house of her cousins.
show the expression x^2 -1x - 6 in factored form and explain what the solution would mean for the equation. Show your work, please.