agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When you have a solution with a high concentration of hydrogen ions, is it an acid or a base?
What do the Adverbs mean? 1.) Ella canta alegremente. 2.) El hace la tarea completamente. 3.) Trabajamos facilmente. 4.)Viajamos mucho. 5.) Nuca hablo pot telef
how do u find the area?
Which of the following statements best describes Islam's spread from the 7th century through the 17th century?
How do you rewrite 4x24 using the distributive property
A scuba diver is swimming 15 feet below the water’s surface. The diver swims up slowly at 0.5 feet per second for 4 seconds; and then stops to look at an ee
If x represents the width of a rectangle and if its length is twice its width how long is the rectangle
Two families meet at the park at 10:00am. Each family uses a different way of transportation to get there. The Gonzalez family leaves at 9:00am and drives 90 km
When you've carefully checked all the facts and your attitudes and still find that there's "just something" about your supervisor that's causing a problem in y
Write the symbol for the ion formed when each element gains electrons and attains a noble-gas electron configuration. Br, H, Se.