Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that Jeremy agrees to pay Shelly $50 a month for 4 months to tutor him for his legal studies class. However,Jeremy breaches the contract and terminates
whats 1+0??? its so hard, i really need an answer! does anybody know it??
Three times the quantity h + 4 equals four times the quantity h-1. What value of h makes this sentence true?F.h=3G.h=5H. h=8J. h= 16​
PLEASE HELP QUICK!! Simplify. Consider all cases. |3x + 12|
Nathan set his watch 10 seconds behind, and it falls behind another 1 second every day.How far behind is Nathan's watch if he last set it 10 days ago?​
What will cause hemoglobin to more readily unload oxygen?
What is an Altimeter
Imagine you're writing a memorandum for a judge in a divorce case. The facts are as follows: (a) The couple has been married for 11 years. (b) They have 2 child
a. 94 b. 90 c. 92 d. 95
(1/4+5/4)^2+3/4.....