agichula57
agichula57 agichula57
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 30 pounds of mushrooms

Respuesta :

TrinityStrauss15
TrinityStrauss15 TrinityStrauss15
  • 03-12-2020

Answer:

you didn't give us the cost of the mushrooms but,

Step-by-step explanation:

If it is a even number then multiply 30 with the price.

Answer Link

Otras preguntas

What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 15 feet by 30 feet if the carpet costs $ 31.97 per square​ yard?
“Una gota de sangre” Ángela Hernández Núñez análisis literario
round off 5642 to the nearest 10​
May 14-september 17, 1787 in Philadelphia pennsylvania who feared that no one would say anything if everyone outside the gathering knew what they were doing
Please Help! One leg of a right triangle measures 4 units, and the hypotenuse measures x units. If the area of the triangle, A, is a function of x, which eq
The vertices of a triangle are P(-6,-4), Q(-6,-8) and R(2,-3). Name the vertices of the image reflected across the line y=x A. P' (-4,-6), Q'(-8,-6), R'(-3,2) B
Which Windows configuration utility allows you to select various startup options?
Whats the overall goal of good time management
Which number best represents the model shown
Jack jogged at an average speed of 12 kilometer per hour from his home to the nearby park and joggedback at an average of 7 km/ hour with the same route. If he