emmalg09 emmalg09
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

A gym membership is advertised to cost $630 per year.What is the cost per month of the gym memebership

Respuesta :

hayfaal08 hayfaal08
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation: $630 divided by 12 months is $52.50

Answer Link
NeedsHelp1235 NeedsHelp1235
  • 04-12-2020

Answer:$52.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Landfill waste results in air pollution as _______. a. garbage decomposes and releases methane b. radon trapped in garbage is released c. paint and hairspray ca
Im trying to draw a minutaur/eagle is this good enough.
Lizzy bought 4 bags of apples at the store. Her mom gave her 8 more apples. Now Lizzy has 36 apples. How many apples were in each bag?
If an orange is orange, why isn't a lime called a green or a lemon called a yellow?
name the 3 states that border new york to the east
what is 58% as a fraction in simplest form
Ling is just starting high school, and has set a long-term goal for herself to study abroad in France her senior year of college. List four short-term goals Li
IF YOU HAVE READ OR WATCHED THE CHRISTMAS CAROL PLEASE ANSWER. Scene 2 1. Who appears to Scrooge? What is required of the visitor? 2. Why is the visitor there?
how did Assyrian,Babylonian and Persian rulers use technology to expand and unite their empires?
Water boils when its vapor pressure becomes equal to _________ pressure.