tiktokaddict23
tiktokaddict23 tiktokaddict23
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jose paid $94.00 for 8 movie tickets each ticket cost the same amount what was the cost of each movie ticket in dollars and cents? Plz help

Respuesta :

wardsophia06 wardsophia06
  • 04-12-2020
$11.75 lolllllllllllll
Answer Link
Dinowarrior
Dinowarrior Dinowarrior
  • 04-12-2020

Answer:

11.75$

Step-by-step explanation:

do 94 divided by 8. You get 11.75, so each ticket costs 11 dollors and 75 cents

Answer Link

Otras preguntas

Amy had $26 dollars to spend on school supplies. After buying 10 pens, she had $14.30 left. How much did each pen cost including tax?
Life on earth depends on many ___ factors.
A particular model of walkie talkie can broadcast in a circular .the radius of the broadcast area is 10,000 feet. find the area of the circle to the nearest squ
Why might the knoblike proteins on the outer surface of hiv hold a key to the production of a vaccine against aids?
A solution with a volume of 1.00 l is 0.450 m in ch 3 cooh(aq) and 0.550 m in ch 3 coona(aq). what will the ph be after 0.0800 mol of hcl is added to the soluti
3 - 2x = 9 - 8x x = ?
Otherwise, Newton's First Law of Motion says that an object will continue to stay at rest or at a _____ until a force is applied to it. uniform speed in a strai
Read the topic. your last year of grade school Narrow the topic to give focus to a proposed autobiography. your grade school graduation ceremony your g
Solve the equation: x^3 - 12x^2 + 48x - 64 = 0
Nickel is a common ferromagnetic material. t/f