evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

Which layer of the Earth contains most of the Earth's mass? A.outer core B.crust C.inner core D.mantle
round each decimal to the nearest whole number. 12.1
Point M is 5 units to the left of the origin and 6 units down. What are the coordinates of point M?
what is the least common multiple of 36 and 200
Which was a major cause of environmental pollution in American cities during the late 1800s? A.dust storms blowing in from the great plains B.wastewater dischar
what is 100 years of jrotc yesterday today tomorrow
In the Declaration of Independence, Thomas Jefferson listed a series of grievances that colonists had against British rule. What purpose did this serve? The lis
an employer pays $22 for 2 hours is the ratio table to determine how much she charges for 5 hours
What is 5.6 divided by 4.48
What is the sign of the product of three integers with the same sign