Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What large island nation is located off the southeast coast of africa
please help...........................
plzz help me i need an answer
what is one persuasive strategy that FDR uses in the conclusions of both speeches that he gave after the attack on Pearl Harbor
A house is used as____for a loan A. Collateral B. An asset C. Security D. Insurance
Suppose f(x) = x^2 and g(x) = (3x)^2 which statement best compares with he graph of g(x) with the graph of f(x)
HELP ASAP What Eastern Chinese city is known as a modern commercial center full of energy and artistic design? (A) Xi’an (B)Shanghai (C)Siberia (D)Guilin
what is a tarjeta ?
Which type of narrator has full knowledge of only one character, rather than all the characters
Check all the boxes that describe the electron sea model. It is the simplest metal bonding model. It is the most complicated metal bonding model. Metallic bo