roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

[{(-16)x + (-8)x }- (-10) ]• (-6)x + (-3)x What would be the correct answer?
A natural resource that cannot be remade
Are viruses alive? This question is debated among scientists throughout the world. Consider the following passage. Scientific researchers discovered agents tha
what is celluar respiration​
The XYZ School wants to take its grade 10 students on a trip. The cost of the trip is $5,000.00. The school has only thirty days in which to collect the funds i
what is the measure of angle S?
what is the value x-2/3+1/6=5/6​
Over the past half century, there has been a trend in the United States and other developed countries for people to marry and start families later in life than
a store sells two different brands of lemonade mix. for brand a 1/2 cup if mix makes a pitcher. for brand b 1/4 cup of mix makes a pitcher. the container for br
The length of a rectangle is 1 units less than the width. The area of the rectangle is 20 units. What is the width, in units, of the rectangle?