rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what is an imperative sentence? a. Asks a question B. Shows emotion C.makes a statement D.makes a request
What were two main focus of the Reagan administration?
Which three major factors contributed to the Roman Empire’s decline? political insurrections, military rebellions, famine political instability, military confli
If f(x) = x3 – 2x2, which expression is equivalent to f(i)?
Why was Maximilien de Robespierre executed?
Which describes a significant difference between the North and the South in the years leading up to the Civil War?
What does this quote tell us about the media influence during the Nixon investigation
Which describes a significant difference between the North and the South in the years leading up to the Civil War?
What was the purpose of this cartoon? to criticize new laws restricting immigration to support nativist anti-immigration sentiment to point out a prominent form
Sue is in a play that has several scenes occurring in the countryside. During these scenes, the stage is set with a painted backdrop of small rolling hills and