davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

write any two rules of hockey​
Which type of energy is modeled after how stars generate energy?
A business owns a printer but the printer is used for cloud printing purposes. What type of resource is this?
16x^2y^2-25a^2b^2factorize the expression​
Using the Arc length formula s = r θ, find the missing variable. Find s when r = 18.4 and θ 3π/4 13.8π 15.2π 24.5π
Answer I know the answer I’m just making sure if I’m correct, thanks. Plug in -5 for every x.
I need a research question (problematic) The effects of sport on our well-being.
ReadWorks Date: Name: 1. According to the text, what are plastics made of? A. specially treated silicon B. negatively charged particles C. long chains of carbon
Chloe invests money in an account paying simple interest. She invests $200 and no money is added or removed from the investment. After one year, she has $204. W
I need it step by step please​