shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Find the general solution of the following differential equation. Primes denote derivatives with respect to x. (x+8y)y' = 4x-y The general solution is (Type an
What are the types of cancer?
One side of square ABCD has a length of 12 meters. A certain rectangle whose area is equal to the area of ABCD has a width of 8 meters. What is the length, in m
If a country's debt-to-GDP ratio is 84%, the country is producing more th is borrowing. O A. True or False?​
You get dressed at 8 o’clock O Se busted a las Ocho O Vestirte a las ocho O Te vistes a las ocho O Vestirse a las ocho
If a child pulls a sled through the snow on a level path with a force of 50 N exerted at an angle of 38 8 above the horizontal, find the horizontal and vertical
the surveyor probe left on the moon in 1966 has a mass of 270 kg. whats the force of the moons gravity on the probe?
10. How many grams are in 6.25 x1023 of BaC₂N₂? a.1222.3 b.800.23 C.196.15 d.900.45
A(n) ______ is a segmented circle whose segments portray the relative frequencies of the categories of some qualitative variable.
The ionization energy trend on the periodic table is highest to the (left/right) and upper corner ______________