yahiremanuel2007 yahiremanuel2007
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

CANDY
BARS
3
6
9
COST
0.75
1.5
2.25
UNIT
RATE:
HELP PLEASE

CANDY BARS 3 6 9 COST 075 15 225 UNIT RATE HELP PLEASE class=

Respuesta :

vypham15
vypham15 vypham15
  • 04-01-2021
rate: 0.25 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

a dive instructor begins his lesson on the shore. As he guides his students out into the water,what zone are they in?
how does a vulture obtain water?
What is The common Denominator of 2/3 and 3/4?
!! For YOU Chemistry Cats out there... _______ on a periodic table has more similar properties than a ________ on a periodic table.
Krystal spent half of her weekly allowance on clothes. To earn money her parents let her mow the lawn for $4.02. What is her weekly allowance if she ended with
timbuktu was known for its university. why was this university so impressive
I don't know anything
As a result of the fur trade in the 1500s, American Indians
The scientific study of language is called Aesthetics, linguistics, morphology, archaeology
What is the ratio of 236?