Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
If the diameter of the field at 40x magnification is 4.5 mm, a object half the length of the field is
What mixed number represents 9.8
the Greatest difference between the two nation was over
Rank the following photons in terms of increasing energy: (a) blue (λ = 453 nm); (b) red (λ = 660 nm); (c) yellow (λ = 595 nm).
Jody is buying a scrapbook and sheets of designer paper. She has $40 and needs at least $18.25 to buy the scrapbook. Each sheet of paper costs $0.34. How many s
What tone does the playwright convey through Bobo’s words "Man, Willy is gone?
8. In Lincoln's words, why was the Civil War fought?
Ben's car gets between 18 and 21 miles per gallon of gas. If his car's tank holds 15 gallons, what is the range of distance that Ben can drive on one tank of ga
The cost of an asset is $10,000,000 and its residual value is $100,000. Estimated useful life of the asset is four years. Prepare the schedule of depreciation u
Why were stock companies necessary? a) Business owners were failing in the new economy b) taxes had become too high c) exploration was very expensive d) farmers