emmcintyre02
emmcintyre02 emmcintyre02
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for $18. Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for $9.50. Find the cost
of each item.

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for 18 Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for 950 Find the cost of each i class=

Respuesta :

easyjelly123 easyjelly123
  • 01-02-2021

Answer:

Yogurt : 0.5

Granola Bars: 1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Slavery was a. not allowed in Rome. c. common in the ancient world. b. only used on large Roman estates. d. only allowed outside Italy.
help on types of triangles!
What was a major concern for the Founding Fathers of the United States? a. government that was fair to the people b. acquiring land for settlement c. establi
a. 25(-5) = ? b. -15(-5) = ?
One rectangle has 3/4 of the parts shaded and the other has 1/3 shaded. What's the least number of parts divided
18 is 30% of what number
what two mixed numbers have the sum of 8 4/8 and the difference is 2 2/8
A turtle walks 12feet un one hour .How many inches does the turtle walk in one hour?
What was the chief duty of Zhou kings?
Which of the following could be both a natural and a human cause of succession? a. lava flow b. overcutting c. fire d. wind