jimenezlisett6
jimenezlisett6 jimenezlisett6
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

hfruirehiuheih9 hfruirehiuheih9
  • 01-02-2021

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

Answer Link

Otras preguntas

What are the steps to solve this?
One of the heaviest rainfalls recorded in Greentown in a 24 hour period was 178.8 centimeters. If the rainfall was constant how many centimeters of rain fell du
simplify : 81s^2/36s^2
The atomic number of an atom identifies the number of protons in its nucleus. If the overall charge on the atom is neutral, what must the atomic number also ide
does 20 hundredths equal 2 thousandths
select difference of (8x2-3x3) - (2x2-5x3)
Create the shortest poem ever in world history. This you do, your name could be on the Guiness World Records!
9 to the x-5 power=27
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact
What is a way a cell is put together called?